2008-09
Bibliografia:

1. Przewoźniak M.: Wielka księga krasnoludków. Papilon Publicat S. A.

2. Bajki - Grajki Nr 11/2004 (26)

20 marca 2009 roku odbył się Turniej krasnoludków, w którym uczestniczyli uczniowie II klasy szkoły podstawowej. Rywalizacja odbyła się  w dwóch drużynach - zwyciężyła ta, której szybciej udało się dojść do mety i która nazbierała najwięcej  punktów!  W tym turnieju udało się to jednej drużynie, ale obie dzielnie i do końca rywalizowały i nie dawały za wygraną! Po drodze oczywiście było mnóstwo niespodzianek: trzeba było pokonać wielkoluda, pomóc małemu misiowi znaleźć mamę, obejść jezioro, ponieważ krasnoludki nie umieją pływać! I jeszcze dodatkowo nazbierać grzybów i zdobyć punkty - niektórzy znaleźli muchomory i niestety, musieli sobie odjąć za to "znalezisko" 1 punkt.

Pomimo to wszyscy świetnie się bawili i kibicowali zarówno swoim drużynom jak i rywalom. Na koniec wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki i zrobili pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy do galerii...