Dnia 17 marca 2011 roku

biblioteka szkolna zorganizowała

Dzień Podróżnika.  Impreza ta

odbyła się w ramach programu

"Ziemia i jej mieszkańcy"

Przez cały dzień w bibliotece na odwiedzających czekało mnóstwo niespodzianek.

Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli zrobić sobie pamiątkową pieczątkę "PODRÓŻNIK".

Ponadto na jednej z przerw chętni uczniowie brali udział w różnych konkursach, rebusach, rozwiązywali krzyżówki tematycznie związane z imprezą.

W bibliotece szkolnej odbyło się również rozstrzygnięcie i rozdanie nagród w 3 konkursach: 1. „Mój kolega, koleżanka z innego kraju”; 2. na wiersz o postaciach z galerii „Mieszkańcy Ziemi”; 3. na wykonanie globusa. Wyniki konkursów znajdują się na stronach poświęconych poszczególnym konkursom.

Dodatkowo uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych, na których samodzielnie wykonywali ciastka pochodzące z różnych stron świata. Po zajęciach każdy z grup miała słodki poczęstunek...