Program imprezy:

&  Spotkanie autorskie z poetą Panem Dariuszem Sułkowskim;

&  Inscenizacja dramatu "Balladyna" przygotowana przez uczniów  szkoły podstawowej ZS w Białopolu

& Konkurs pięknego czytania pt. „Sekrety słów III”;

& Rozstrzygnięcie konkursów pt. „Najpiękniejsze  miasta Polski” i  „Moja ulubiona zakładka”;

& Przedstawienie teatralne pt. „Mały Książę” przygotowane przez uczniów

gimnazjum ZS w Białopolu;

& Prezentacja twórczości uczniów ZS w Białopolu .

Uroczystości będzie towarzyszyć akcja „Przynieś książkę do biblioteki”. Każdy chętny może podarować bibliotece książkę, której już nie potrzebuje, a która może służyć innym czytelnikom...

Wieczór uprzyjemni wszystkim nastrojowa muzyka oraz poczęstunek przygotowany przez Panie ze Stowarzyszenia Pod Lipą.

Impreza zakończy się około godziny 2200.

Sponsorzy imprezy:

Stowarzyszenie Kobiet wsi Teresin Pod Lipą,

Bank  Spółdzielczy w Białopolu,

Nadleśnictwo Strzelce

Noc w bibliotece

W sobotę 3 czerwca biblioteka Zespołu Szkół w Białopolu wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „Czytanie porusza”, której głównym celem jest promocja czytelnictwa. Było to już trzecie przedsięwzięcie w historii naszej biblioteki i cieszyło się dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony uczniów jak i społeczności lokalnej. Na uczestników tego wieczoru czekało wiele atrakcji.  Uczniowie przygotowali przedstawienia teatralne – groteskę „Balladyny” oraz „ Śladami Małego Księcia”, przeprowadzono konkurs pięknego czytania „Sekrety słów III”, ogłoszono wyniki konkursów bibliotecznych. Gwoździem programu było spotkanie autorskie z poetą ziemi chełmskiej Dariuszem Sułkowskim. Nocy Bibliotek towarzyszyła akcja „Przynieś książkę do biblioteki”, dzięki której nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe. Wieczór uprzyjemnił słodki poczęstunek przygotowany przez panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wsi Teresin „Pod Lipą”. Sponsorami imprezy byli Bank Spółdzielczy w Białopolu, Nadleśnictwo Strzelce oraz Stowarzyszenie „Pod Lipą”.