Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu

Dnia 06.03.2024 r. w PSP w Białopolu odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Aniołów uczniów klasy pierwszej.

W świat książek dzieci zostały wprowadzone przez koleżanki i kolegów z klasy szóstej, którzy wcielili się w bohaterów literackich: Czerwonego Kapturka, Kota w butach, Calineczkę, Sierotkę Marysię. Oglądając przedstawienie uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki i czego nie wolno robić, czytając książkę.  Przed złożeniem przyrzeczenia dzieci musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, odpowiedzieć na bajkowe zagadki, z czym poradzili sobie na szóstkę. Następnie uczniowie klasy pierwszej w skupieniu i z powagą uroczyście przyrzekli, że będą kochać książki                        i szanować je, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po pasowaniu na czytelnika ( które dokonała Królowa Książka) i zapoznaniu się  z zasadami wypożyczania i zachowania w bibliotece, nasi najmłodsi uczniowie wypożyczyli swoją pierwszą książkę. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy z nich otrzymał dyplom oraz  zakładkę do książki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Królowa Książka. Teraz każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
Na zakończenie uroczystości  uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz kolorowe zakładki przygotowane przez uczniów i wychowawczynię  kl. II.

Pasowanie uczniów

klasy I