17 kwietnia 2018r. uczniowie klasy I uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, których celem było m.in. zapoznanie się z Regulaminem Biblioteki, zasadami szanowania książek oraz korzystania ze zbiorów bibliotecznych.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie pt.: „W krainie bajek i baśni” przygotowane przez kolegów z klasy Vb, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, rozwiązywali bajkowe zagadki, poznali zasady wypożyczania książek.

Podsumowaniem tych zajęć było złożenie przysięgi i pasowanie wielką zakładką na rycerza książki, a tym samym uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy młody czytelnik otrzymał zakładkę do książki i dyplom.

Wszystkim nowym czytelnikom życzymy, aby książka stała się ich nieodłącznym przyjacielem na długie lata
i zapraszamy do częstych odwiedzin w bibliotece !!!

Pasowanie uczniów

klasy I