W tym roku już drugi raz zamiast Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych nauczyciele bibliotekarze będą świętować Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych! Ma to im ułatwić wybór najodpowiedniejszego dla danej szkoły dnia świętowania, a także umożliwić organizację związanych ze świętem działań, które będą trwać dłużej niż jeden dzień - np. tydzień lub cały miesiąc.

W naszej szkole również przygotowałyśmy wiele atrakcji, m. in.:

- wystawa "Biblioteki świata" przygotowana przez uczniów gimnazjum,

- konkurs recytatorski "Mieszkańcy Ziemi",

W konkursie wzięło udział 23 uczniów ze szkoły podstawowej i 1 z gimnazjum. Wyniki: nagrody: Łukasz Adamczak kl. V, Michał Billewicz kl. V, Adam Jańczuk kl. Ib, Klaudia Szwarc kl. VI, Klaudia Wielgos kl. IV. Wyróżnienia: Dominik Krasnowski kl. V, Aleksandra Nowosad kl. IV, Damian kołodziej kl. V, Karolina Łobodzka kl. IV, Natalia Daniluk kl. IV.

- konkurs plastyczny i komputerowy na projekt kartki pt. "Biblioteka pod palmami",

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 44 uczniów. Nagrody: Daria Jurczuk kl. II, Jakub Wilgos kl. II, Łukasz Adamczak kl. V, Karolina Kwaśnik kl. IV, Klaudia Szwarc kl. VI, Paulina Łój kl. V, prace komputerowe: Klaudia Wielgos kl. IV, Justyna Raczyńska kl. VI, Weronika Brzezicka kl. Ia. Wyróżnienia: Dawid Stolarz kl. II, Weronika Szpunar kl. IV, Aleksandra Nowosad kl. IV, Edyta Urbańska kl. IV, Natalia Daniluk kl. IV, Karolina Kwaśnik kl. IV, Laura Krzos kl. IV,  Kornelia Janaczek kl. Ia, Magdalena Jelinek kl. Ia, prace komputerowe: Dominika Pawelec kl. VI, Klaudia Szwarc kl. VI, Natalia Daniluk kl. IV, Patrycja Wolnicka kl. VI, Klaudia Kargul kl. Ia, Angelika Mielniczuk kl. Ia.

- drobne upominki dla wszystkich odwiedzających bibliotekę na wybranych przerwach w ciągu całego miesiąca,

- "Szczęśliwy numerek" - upominki dla wylosowanych uczniów (losowanie odbywa się codziennie przez cały październik), którzy w danym dniu wypożyczali książki w bibliotece, upominki otrzymało 14 uczniów

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship - www.iasl-online.org). Dotychczas było obchodzone co roku w czwarty poniedziałek października. Hasło tegorocznego (2010) Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych brzmi:
"Różnorodność, energia, wyzwania - oto biblioteka szkolna" (Diversity Challenge Resilience: School Libraries Have it All).