Publicznej Szkoły Podstawowej

w Białopolu

100-lecie urodzin Astrid Lindgren

uczestnicy uroczystości, w tle wystawa poświęcona pisarce oraz jej ojczyźnie - Szwecji

Pani Dyrektor ogłasza wyniki konkursu plastycznego, w tle nagrodzone prace

nasze prezenterki radziły sobie bardzo dobrze...

wręczanie nagród

deklamacja wiersza przez uczennicę V klasy, Ninę Domańską

konkurs - uczniowie budują willę "Śmiesznotkę"

konkurs - uczniowie układają puzzle

wręczanie nagród za przebranie

sesja zdjęciowa z wychowawcami

Na imprezie nie zabrakło również informacji o ojczyźnie Astrid. Uczniowie deklamowali wiersze, a prowadzące krótko przedstawiły  najważniejsze wiadomości o Szwecji. Ukoronowaniem tego był szwedzki stół, gdzie każdy z uczestników został poczęstowany szwedzkimi ciastkami oraz, po wypowiedzeniu  zaklęcia, magicznymi pastylkami.

Wielkim powodzeniem cieszył się pokaz mody. Uczniowie przebrani byli za postacie z książek Astrid Lindgren i w takt muzyki przeszli w tanecznym korowodzie przed rozentuzjazmowaną publicznością, zbierając gorące oklaski.

W czasie uroczystości każde dziecko otrzymało nagrodę lub upominek, natomiast sponsorzy podziękowania z rąk Pani Dyrektor.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy w galerii fotografii!

W dniu 16 listopada 2007 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość poświęcona 100 rocznicy urodzin  Astrid Lindgren. Z tej okazji odwiedziło naszą szkołę wielu gości, m.in. z Kuratorium Oświaty, Urzędu Gminy i Biblioteki Publicznej.

Podczas uroczystości przedstawiono prezentację multimedialną (uczennice, które ją przygotowały, zajęły I miejsce w konkursie na najciekawszą prezentację komputerową poświęconą życiu i twórczości Astrid Lindgren) w celu przybliżenia postaci pisarki. Ponadto odbyło się i rozstrzygnięto wiele konkursów, np. plastyczny na najładniejszą ilustrację do książki Astrid Lindgren, na wybudowanie z klocków willi Śmiesznotki, na najszybsze ułożenie z  puzzli zdjęcia pisarki i Pippi. które wniosły najmłodszym uczniom mnóstwo radości.

Przyjaciel Astrid Lindgren