Od 2008 roku zamiast Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych obchodzi się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Związane jest to z tym, że biblioteki same wybierają sobie dzień, który im najbardziej odpowiada na realizację tego święta.

Hasło tegoroczne brzmi: "Biblioteki szkolne: Pełen obraz" (School Libraries: The Big Picture).

Nasza biblioteka obchodzi to święto w tym roku 29 października.

Z tej okazji został ogłoszony w październiku i rozstrzygnięty w dniu obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych konkurs "Literacki logogryf".

więcej o konkursie

Oprócz tego, już tradycyjnie, powstała "Pamiątkowa księga odwiedzin biblioteki", do której wpisywali się wszyscy odwiedzający bibliotekę w tym dniu. Każdy odwiedzający został poczęstowany słodyczami, ponadto powstał kolejny numer okolicznościowego pisma "Biblios" poświęconego temu świętu i  dodatkowo została umieszczona notatka w kronice biblioteki.